title

2019 Schedule & Results


SATURDAY MORNING / SABATO MATTINA

 

SM-A Sernaglia della Battaglia
01 08:45 Piave Friends Team 0-2 OK Tent Obrenovac 15-25 21-25
02 10:00 OK Tent Obrenovac 2-0 Chions Fiume Volley ASD 25-20 25-18
03 11:15 Chions Fiume Volley ASD 2-0 Piave Friends Team 25-18 25-15
01 08:45 Piave Friends Team 0 15 21  
  OK Tent Obrenovac 2 25 25  
02 10:00 OK Tent Obrenovac 2 25 25  
  Chions Fiume Volley ASD 0 20 18  
03 11:15 Chions Fiume Volley ASD 2 25 25  
  Piave Friends Team 0 18 15  

 

SM-B Falzé di Piave
04 08:45 VC Olympia Dresden 0-2 LeistungsZentrum Zurich 22-25 20-25
05 10:00 LeistungsZentrum Zurich 1-2 Progetto VolLei 24-25 25-24 14-15
06 11:15 Progetto VolLei 2-0 VC Olympia Dresden 25-17 25-13
04 08:45 VC Olympia Dresden 0 22 20  
  LeistungsZentrum Zurich 2 25 25  
05 10:00 LeistungsZentrum Zurich 1 24 25 14
  Progetto VolLei 2 25 24 15
06 11:15 Progetto VolLei 2 25 25  
  VC Olympia Dresden 0 17 13  

 

SM-C Col San Martino
07 08:45 Swiss Volley 2003 A 2-0 OK Vital Ljubljana 25-16 25-20
08 10:00 OK Vital Ljubljana 0-2 Reale Mutua Fenera Chieri 22-25 21-25
09 11:15 Reale Mutua Fenera Chieri 2-0 Swiss Volley 2003 A 25-21 25-19
07 08:45 Swiss Volley 2003 A 2 25 25  
  OK Vital Ljubljana 0 16 20  
08 10:00 OK Vital Ljubljana 0 22 21  
  Reale Mutua Fenera Chieri 2 25 25  
09 11:15 Reale Mutua Fenera Chieri 2 25 25  
  Swiss Volley 2003 A 0 21 19  

 

SM-D Moriago della Battaglia
10 08:45 OK Vizura Belgrado 0-2 BVV Bayerischer Volleyball 15-25 18-25
11 10:00 BVV Bayerischer Volleyball 0-2 Ezzelina Volley Carinatese 20-25 24-25
12 11:15 Ezzelina Volley Carinatese 2-0 OK Vizura Belgrado 25-18 25-15
10 08:45 OK Vizura Belgrado 0 15 18  
  BVV Bayerischer Volleyball 2 25 25  
11 10:00 BVV Bayerischer Volleyball 0 20 24  
  Ezzelina Volley Carinatese 2 25 25  
12 11:15 Ezzelina Volley Carinatese 2 25 25  
  OK Vizura Belgrado 0 18 15  

 

SM-E Pieve di Soligo
13 08:45 Swiss Volley 2003 B 2-0 Bosnia-Herzigovina National 25-19 25-21
14 10:00 Bosnia-Herzigovina National 0-2 Metalsider 2 Montale Volley 11-25 17-25
15 11:15 Metalsider 2 Montale Volley 0-2 Swiss Volley 2003 B 23-25 19-25
13 08:45 Swiss Volley 2003 B 2 25 25  
  Bosnia-Herzigovina National 0 19 21  
14 10:00 Bosnia-Herzigovina National 0 11 17  
  Metalsider 2 Montale Volley 2 25 25  
15 11:15 Metalsider 2 Montale Volley 0 23 19  
  Swiss Volley 2003 B 2 25 25  

 


SATURDAY AFTERNOON / SABATO POMERIGGIO

 

SP-A Sernaglia della Battaglia
16 14:45 LeistungsZentrum Zurich 2-1 OK Vital Ljubljana 21-25 25-16 15-11
17 16:00 OK Vital Ljubljana 0-2 OK Tent Obrenovac 7-25 20-25
18 17:15 OK Tent Obrenovac 2-1 LeistungsZentrum Zurich 20-25 25-16 15-9
16 14:45 LeistungsZentrum Zurich 2 21 25 15
  OK Vital Ljubljana 1 25 16 11
17 16:00 OK Vital Ljubljana 0 7 20  
  OK Tent Obrenovac 2 25 25  
18 17:15 OK Tent Obrenovac 2 20 25 15
  LeistungsZentrum Zurich 1 25 16 9

 

SP-B Falzé di Piave
19 14:45 Swiss Volley 2003 A 2-0 OK Vizura Belgrado 25-11 25-14
20 16:00 OK Vizura Belgrado 0-2 Progetto VolLei 22-25 20-25
21 17:15 Progetto VolLei 2-0 Swiss Volley 2003 A 25-18 25-23
19 14:45 Swiss Volley 2003 A 2 25 25  
  OK Vizura Belgrado 0 11 14  
20 16:00 OK Vizura Belgrado 0 22 20  
  Progetto VolLei 2 25 25  
21 17:15 Progetto VolLei 2 25 25  
  Swiss Volley 2003 A 0 18 23  

 

SP-C Col San Martino
22 14:45 BVV Bayerischer Volleyball 1-2 Bosnia-Herzigovina National 19-25 25-18 12-15
23 16:00 Bosnia-Herzigovina National 0-2 Reale Mutua Fenera Chieri 5-25 21-25
24 17:15 Reale Mutua Fenera Chieri 2-0 BVV Bayerischer Volleyball 25-18 25-17
22 14:45 BVV Bayerischer Volleyball 1 19 25 12
  Bosnia-Herzigovina National 2 25 18 15
23 16:00 Bosnia-Herzigovina National 0 5 21  
  Reale Mutua Fenera Chieri 2 25 25  
24 17:15 Reale Mutua Fenera Chieri 2 25 25  
  BVV Bayerischer Volleyball 0 18 17  

 

SP-D Moriago della Battaglia
25 14:45 Metalsider 2 Montale Volley 1-2 Piave Friends Team 22-25 25-11 13-15
26 16:00 Piave Friends Team 0-2 Ezzelina Volley Carinatese 22-25 13-25
27 17:15 Ezzelina Volley Carinatese 2-1 Metalsider 2 Montale Volley 25-24 11-25 15-7
25 14:45 Metalsider 2 Montale Volley 1 22 25 13
  Piave Friends Team 2 25 11 15
26 16:00 Piave Friends Team 0 22 13  
  Ezzelina Volley Carinatese 2 25 25  
27 17:15 Ezzelina Volley Carinatese 2 25 11 15
  Metalsider 2 Montale Volley 1 24 25 7

 

SP-E Pieve di Soligo
28 14:45 Chions Fiume Volley ASD 2-0 VC Olympia Dresden 25-18 25-20
29 16:00 VC Olympia Dresden 0-2 Swiss Volley 2003 B 18-25 22-25
30 17:15 Swiss Volley 2003 B 1-2 Chions Fiume Volley ASD 25-23 19-25 8-15
28 14:45 Chions Fiume Volley ASD 2 25 25  
  VC Olympia Dresden 0 18 20  
29 16:00 VC Olympia Dresden 0 18 22  
  Swiss Volley 2003 B 2 25 25  
30 17:15 Swiss Volley 2003 B 1 25 19 8
  Chions Fiume Volley ASD 2 23 25 15

 


SUNDAY MORNING / DOMENICA MATTINA

 

GIR-A Sernaglia della Battaglia
31 08:45 Reale Mutua Fenera Chieri 2-0 Swiss Volley 2003 B 25-17 25-9
32 10:00 Swiss Volley 2003 B 0-2 Ezzelina Volley Carinatese 20-25 18-25
33 11:15 Reale Mutua Fenera Chieri 2-0 Ezzelina Volley Carinatese 25-12 25-20
31 08:45 Reale Mutua Fenera Chieri 2 25 25  
  Swiss Volley 2003 B 0 17 9  
32 10:00 Swiss Volley 2003 B 0 20 18  
  Ezzelina Volley Carinatese 2 25 25  
33 11:15 Reale Mutua Fenera Chieri 2 25 25  
  Ezzelina Volley Carinatese 0 12 20  

 

GIR-B Falzé di Piave
34 08:45 OK Tent Obrenovac 0-2 Chions Fiume Volley ASD 13-25 24-25
35 10:00 Chions Fiume Volley ASD 0-2 Progetto VolLei 21-25 21-25
36 11:15 OK Tent Obrenovac 0-2 Progetto VolLei 18-25 17-25
34 08:45 OK Tent Obrenovac 0 13 24  
  Chions Fiume Volley ASD 2 25 25  
35 10:00 Chions Fiume Volley ASD 0 21 21  
  Progetto VolLei 2 25 25  
36 11:15 OK Tent Obrenovac 0 18 17  
  Progetto VolLei 2 25 25  

 

GIR-C Col San Martino
37 08:45 LeistungsZentrum Zurich 0-2 Metalsider 2 Montale Volley 23-25 22-25
38 10:00 Metalsider 2 Montale Volley 2-1 Swiss Volley 2003 A 14-25 25-18 15-13
39 11:15 LeistungsZentrum Zurich 2-0 Swiss Volley 2003 A 25-13 25-23
37 08:45 LeistungsZentrum Zurich 0 23 22  
  Metalsider 2 Montale Volley 2 25 25  
38 10:00 Metalsider 2 Montale Volley 2 14 25 15
  Swiss Volley 2003 A 1 25 18 13
39 11:15 LeistungsZentrum Zurich 2 25 25  
  Swiss Volley 2003 A 0 13 23  

 

GIR-D Moriago della Battaglia
40 08:45 BVV Bayerischer Volleyball 0-2 Bosnia-Herzigovina National 24-25 18-25
41 10:00 Bosnia-Herzigovina National 2-1 Piave Friends Team 23-25 25-16 15-14
42 11:15 BVV Bayerischer Volleyball 2-1 Piave Friends Team 20-25 25-15 15-14
40 08:45 BVV Bayerischer Volleyball 0 24 18  
  Bosnia-Herzigovina National 2 25 25  
41 10:00 Bosnia-Herzigovina National 2 23 25 15
  Piave Friends Team 1 25 16 14
42 11:15 BVV Bayerischer Volleyball 2 20 25 15
  Piave Friends Team 1 25 15 14

 

GIR-E Pieve di Soligo
43 08:45 OK Vital Ljubljana 2-1 OK Vizura Belgrado 25-16 21-25 15-11
44 10:00 OK Vizura Belgrado 0-2 VC Olympia Dresden 16-25 24-25
45 11:15 OK Vital Ljubljana 0-2 VC Olympia Dresden 20-25 20-25
43 08:45 OK Vital Ljubljana 2 25 21 15
  OK Vizura Belgrado 1 16 25 11
44 10:00 OK Vizura Belgrado 0 16 24  
  VC Olympia Dresden 2 25 25  
45 11:15 OK Vital Ljubljana 0 20 20  
  VC Olympia Dresden 2 25 25  

 


SUNDAY AFTERNOON / DOMENICA POMERIGGIO

 

FINAL Pieve di Soligo
46 15:00 Reale Mutua Fenera Chieri 3-0 Progetto VolLei 25-23 25-17 25-9
46 15:00 Reale Mutua Fenera Chieri 3 25 25 25
  Progetto VolLei 0 23 17 9

 

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions.  By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.